Home » Kedi Resimleri » American Shorthair

American Shorthair

Konuyu Oluşturan Konu Kedi Resimleri [131 Tıklama ]

American Shorthair

American ShorthairBelirgin dolgun yanakları, orta büyüklükte badem şeklini andıran gözleri,American Shorthair kareye benzer köşeli bir burnu, dik kulakları ve küçük yuvarlak ağzıyla orta büyüklükte bir kafa yapısına sahiptir. Gelişmiş çenesi ve geniş omuzları sayesinde güçlü ve sağlam bir görüntüye sahip American Shorthair’ın orta uzunluktaki bacakları ve yuvarlak patileri; dikkat çekici görüntüsünü destekler yapıdadır. Tüyleri; kısa ve ince olmasına rağmen soğuğa oldukça dayanıklıdır.

Karakteri

Zeki, atılgan ve oldukça hareketli olan bu kedileri; uyurken yada şekerleme sırasında akrobatik hareketler yaparken görmek mümkün. Bu sevimli hareketler özellikle fare avındayken kendileri için büyük bir heyecana dönüşebilir. Taze et ve mamaların dışında kemirebileceği besinlerden hoşlanır. Karışık tatlı kemikler herzaman tercihidir.
Renkleri

Bu ırkın genel renkleri siyah-krem ve kahvedir. Diğer renklere sahip American Shorthairlarda ise en temel özellik renklerinin açık olmasıdır. Ancak bu çikolata ve lila renginde olanlar için geçerli değildir.

Klasik tabby modeli geniş işaretlerle kaplıdır Kuyruklarının üzerinde halkalar vardır Omuz lekeleri kelebek üzerindeki işaretleri andırır.

Uskumru tabby modeli üzerinde açık ve koyu bantlar içerir. Koyu ve ince bir boyuna sahiptir

Benekli tabby nin üzerinde kahve gümüş ve mavi renkler hakimdir. Parlak tüyler yeşil mavi altın göz renkleriyle uyumludur.

Tüy Bakımı

Tüylerinin sağlıklı ve düzenli fırçalanması gerekir. Ayrıca düzenli fırçalama kedilerin sahiplerine daha çabuk alışmasını sağlayacağı gibi kedi ile sahibi arasında kurulacak dostluk içinde önemli bir aşamadır.
Kökeni

Bu ırkın kökeni 1904 yılında ilk evcil kedi olan Buster Brown ırkına dayanır. İlk olarak Mayflower isimli Amerikan kargo gemisinin seyahati sırasında keşfedilen ve sürekli uzun gemi seyahatlerinde bulunduklarından hacılara benzetilen bu kedilerin asıl kökeni ingiltere olmasına rağmen Amerika olarak bilinir.
Karakter Özellikleri Başka kedilerle geçinme American Shorthair Çocuklarla geçinme American Shorthair Dikkat ve ilgi American Shorthair Konuşkanlık American Shorthair Oyunculuk American Shorthair Avcılık American Shorthair Aktivite American Shorthair Bağımsızlık American Shorthair Vücut Özellikleri Boyut Büyük boy Kafa Biçimi Yuvarlak Kulak Biçimi Orta Göz rengi Tüy rengine göre değişebilir Kuyruk uzunluğu Orta Tüy Özellikleri Tüy Boyu Kısa tüylü Tüy yapısı Yoğun, sert Tüy Bakımı Ara sıra tüy bakımı gerekir Taşıdığı Renkler Siyah, Beyaz, Mavi, Kırmızı, Krem, Kahverengi Irk Özellikleri Yaşam alanı İçeride / Dışarıda Yaşam süresi 15 – 20 Yıl Yatkın olduğu hastalıklar Obesiteye yatkın Diğerleri Diğer İsimleri Oregon Rex Köken Kuzey Amerika Bağlı Olduğu klüp CFA & TICA

American Shorthair konusu ile ilgili diğer görselleride burada bulabilirsiniz.
Rank4.gifRank3.gifAmerican_Shorthair_f.jpgAmerican_Shorthair_L.jpg

ankara kedisi

İdrar Kesesi Taşları

Lütfen Yorum Yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir