Home » Kedi Resimleri » Cymric

Cymric

Konuyu Oluşturan Konu Kedi Resimleri [128 Tıklama ]


CymricYayvan, üçgeni andıran yuvarlak kafa yapısına sahip bu ırkın kulakları küçük,Cymric püsküllü ve içe doğru kıvrıktır. Ağız ve burunları ise küçük olmasına rağmen oldukça gelişmiştir. Genellikle orta boydan biraz daha küçük yapıda görülen bu ırkın erkek kedileri daha gelişmiş bir vücut ve çene yapısına sahiptir. Irkın tüm kedilerinin bacak yapıları kısa olmasına rağmen oldukça dolgun ve kaslıdır. Kemikli omuzlara ve geniş göğüslere sahip Cymriclerin oldukça uzun ve tüylü kuyrukları vardır. Tüyleri, boyun kısmında oldukça yoğunlaşır ve adeta yele görünümü alır. Tüylerindeki yoğunluk bacaklarda ve baş kısmında ise daha kısa ve seyrek bir hal alır. Bu kedilerin patileri oval ve kıvrık biçimli olup, tüyleri kulaklarındaki gibi püsküllüdür.
Karakteri

Genelde aktif ve sevecen olan bu ırk karakter bakımından Manx ‘a benzetilir. Karakter yapısı diğer kedilere oranla daha gelişmiştir. Bu özellik diğer ırklara oranla insanlar tarafından daha çok sevilmelerini sağlar.
Renkleri

Genelde iki rengin karışımından oluşurlar. Sade beyaz olabileceği gibi beyaz ve diğer bir renk karışımından oluşurlar. Koyu olan renk genelde burun kenarlarında yoğunlaşır. Sarı beyaz en bilinen renklerindendir. Göz renkleri mavi, yeşil sarı, hazel olmakla birlikte tüylerin renkleriyle uyumludur.
Tüy Bakımı

Yoğun tüylere sahip oldukları için daha fazla bakıma ihtiyaç duyarlar. Tüylerin birbirine karışmasını önlemek için sık sık taranmalıdır.
Kökeni

Bu ırkın kedileri, Manx ırkı kedilere benzerlikleri ile tanınırlar. Ancak Manx’lardan ayıran en belirgin özellikleri uzun tüylere sahip olmalarıdır. Bu ırk ilk olarak seçkin ırkların görüldüğü Kanada’da ortaya çıkmıştır. Tüm kedi ırkı kayıtlarına seçkin ve iyi bir ırk olarak geçen bu kedilere isimleri, Manx ırkı kedilerin ataları olarak kabul edilen Celtic hikayelerinden esinlenerek verilmiştir.
Karakter Özellikleri Başka kedilerle geçinme Cymric Çocuklarla geçinme Cymric Dikkat ve ilgi Cymric Konuşkanlık Cymric Oyunculuk Cymric Avcılık Cymric Aktivite Cymric Bağımsızlık Cymric Vücut Özellikleri Boyut Orta boy Kafa Biçimi Yuvarlak ve geniş Kulak Biçimi Orta uzunlukta geniş Göz rengi Mavi, Yeşil sarı, Hazel olmakla birlikte tüylerin renkleriyle uyumludur. Kuyruk uzunluğu Kuyruksuz Tüy Özellikleri Tüy Boyu Uzun tüylü Tüy yapısı Yumuşak, Parlak, İpeksi, sık ve iki tabakalı Tüy Bakımı Ara sıra tüy bakımı gerekir Taşıdığı Renkler Sade Beyaz olabileceği gibi beyaz ve diğer bir renk karışımından oluşurlar. Irk Özellikleri Yaşam alanı İçeride Yaşam süresi 20 Yıl Yatkın olduğu hastalıklar Genetik Kuyruksuzluk, Spinal deformasyon ve buna bağlı Sinirsel bozukluklar, Deformasyonun derecesine bağlı olarak tavşan yürüyüşü ve Kabızlık gibi dışkılama problemleri Diğerleri Diğer İsimleri Semi-longhaired Manx Köken Kanada Bağlı Olduğu klüp TICA

Cymric konusu ile ilgili diğer görselleride burada bulabilirsiniz.
Rank3.gifRank4.gifCymric_L.jpgCymric_f.jpg

Otocolobus manul

Lütfen Yorum Yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir