Home » Hayvanlarda Çiftleşme » Köpeklerde Çitleşme Videoları ve Bilgileri izle

Köpeklerde Çitleşme Videoları ve Bilgileri izle

Konuyu Oluşturan admin Konu Hayvanlarda Çiftleşme [118 Tıklama ]

hayvanlarim.org Farkıyla … Köpekler ne zaman çiftleştirilmeli, Köpekler nasıl çiftleşir, Köpekler için en uygun çiftleşme ortamı nerelerdir, Çiftleştirme sırasında nelere dikkat edilmeli, Köpeklerin çiftleşme için uygun zamanda olduğunu nasıl anlayabiliriz, Farklı cinsten köpekler birbiri ile çiftleşebilir mi, Dişi köpek çiftleşmeyi reddederse ne yapmak gerekir, Dişi ve erkek köpekler kaç aylıkken çiftleşmeye uygun olurlar, Yılda kaç kez çiftleşebilirler, Kızgınlık dönemi nedir, nasıl belli olur gibi sorularımıza cevaplar arayacağız.

1-) Köpeklerde Çiftleşme Nasıl Gerçekleşir:

Köpeklerde Çiftleşme süreci iki cinsin birbiriyle oyun oyması ile başlar. Erkek köpek dişi köpeğin etrafında oynamaya başlamasıdır. Dişi köpek erkek köpeğe izin verdiği takdirde, dişinin cinsel organı koklamaya başlar. Dişi köpekte kanamadan sonra akan sarımsı sıvıdan yayılan koku erkek köpeği baştan çıkarır. Daha sonra erkek köpek dişi köpeğin üstüne çıkarak çiftleşme başlar.

2-) Köpeklerde çiftleşme esnasında kilitlenme:

Erkek Köpek spermini akıttıktan sonra penisinde şişme meydana gelir. Bu şişme yüzünden erkek köpek ve dişi köpek kilitlenir. Bu kilitleme esnasında kesinlikle erkek köpek ve dişi köpek ayırmamak gerekir. Kilitlenme süresi 10 dk ile 1 saat arasında değişir. Normal bir süreçtir. Penisin şişkinliği indikten sonra kilitlenme sona erer.

3-) Köpeklerde Kızgınlık Süresi :

Fizyolojik olarak 9 gün kanama süreci, 9 günde kızgınlık dönemi vardır. toplam 18 günlük dönemi kapsar. Kanama bittikten sonra sarımsı sıvıyı gördükten sonra 2 ile 4 gün arasındaki süreç en uygun çiftleşme zamanıdır. Dişi köpeği erkek köpeğin yanına götürerek çiftleştirmek gerekmektedir.
Köpeklerde Çitleşme Videoları ve Bilgileri izle

Örnek Çiftleşme Görüntüleri:

1-)
2-)
3-)Buda değişik çiftleşme 🙂 Denk getirememe görüntüsü

4-)

5-)Çiftleşirken Kilitlenme Videosu

6-)

7-) Çiftleşirken Kilitlenme Videosu 2

😎

9-)

10-)

Köpeklerde Çitleşme Videoları ve Bilgileri izle konusu ile ilgili diğer görselleride burada bulabilirsiniz.
köpeklerde çiftleşme

Lütfen Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.