Kategoriler

Popüler Galeriler

Anasayfa > Kedi Resimleri > Oriental Longhair

Oriental Longhair

Bu sayfada en popüler Oriental Longhair yer almaktadır. Oriental Longhair ile ilgili yazımıza sürekli güncel resim ve bilgiler eklenecektir. Lütfen sizde www.hayvanlarim.org sitemizi takip edip yorum eklemeyi unutmayın.

Bu galeride 6 resim bulunmaktadır.

Son Güncelleme Tarihi: 19 Ekim, 2017

Oriental Longhair

Oriental LonghairKafa yapısına oranla oldukça geniş ve üst kısımları nokta şeklinde bir kulakOriental Longhair yapısına sahiptir. Badem şeklindeki gözleri burna yakın ancak birbirinden ayrıktır. Orta boyutlarda oldukça kaslı ve kemikli bir vücut yapısına sahiptir. Bacakları uzun ve arka ayakları ön ayaklarına oranla daha güçlüdür. Kuyruğu ince ancak kaslı ve dolgun tüylüdür. Vücudunu saran tüylerin üzerinde siyah ve koyu kahve mat çizgiler bulunur.

Karakteri

Oldukça duygusal, sadık kedilerdir. Anlayışlıdırlar ve kolayca eğitilebilirler.
Renkleri

Bu ırk genelde sade renklerdedir. Tüyler; lavanta – krem, gümüş, tarçın, mavi – krem gibi karışımlardan da oluşabilir. Göz renkleri açık ve koyu yeşildir. Ancak çok nadir olsa da gözlerde mavi renk hakim olabilir. Yaşlı kedilerde ise gözler, her zaman soluk renklidir.
Tüy Bakımı

Tüylerinin düzenli taranması sağlıklı görünmeleri sağlayacaktır.
Kökeni

Oriental Longhair; görünüş itibariyle Oriental Shorthairdan biraz daha uzun tüylüdür. Kediseverler ve ırk araştırıcıları, bu ırka ilk önce diğer Shorhairlerden tek farkının tüylerinin sık olması olarak bakmış ve özgün bir ırk olarak kabul etmemişlerdir. Ancak bu ırkın kedileri; Persian gibi uzun, yumuşak ve şüphesiz diğer uzuntüylü kediler gibi parlak ve muhteşem bir görünüme sahip olmalarıyla kendilerini kabul ettirmişlerdir.
Karakter Özellikleri Başka kedilerle geçinme Oriental Longhair Çocuklarla geçinme Oriental Longhair Dikkat ve ilgi Oriental Longhair Konuşkanlık Oriental Longhair Oyunculuk Oriental Longhair Avcılık Oriental Longhair Aktivite Oriental Longhair Bağımsızlık Oriental Longhair Vücut Özellikleri Boyut Orta boy Kafa Biçimi Takoz şeklinde öne doğru uzayan görünümde Kulak Biçimi Büyük Göz rengi Açık yeşil, Koyu yeşil, nadiren Mavi Kuyruk uzunluğu Uzun Tüy Özellikleri Tüy Boyu Uzun tüylü Tüy yapısı Parlak, yumuşak, ipeksi Tüy Bakımı Ara sıra tüy bakımı gerekir Taşıdığı Renkler Lavanta – krem, Gümüş, Tarçın, Mavi – krem Irk Özellikleri Yaşam alanı İçeride Yaşam süresi 13 – 15 Yıl Yatkın olduğu hastalıklar Diğerleri Diğer İsimleri Mandarin, Angora Köken Kanada Bağlı Olduğu klüp CFA & TICA

Oriental Longhair

Bağlantılar

Yardım

Hakkımızda

Site içerisindeki içerikler izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.

Copyright © Hayvanlar 2014